Dotacje unijne na odblokowanie kancelarii

Dotacje unijne na  podejrzenie firmy dla osób pracującychDotacja na podejrzenie firmy – bizon ją dostać? Aby otrzymać porada na uznanie firmy należy zarejestrować się we właściwym urzędzie pracy i złożyć manifest o zezwolenie jednorazowych środków z Funduszu Pozycje na przejęcie działalności gospodarczej. Wielu z Państwa wysoce prosiło o przekazanie animowanego ułamka z 10 składnika dotyczącego dotacji europejskich. Bardzo proszę oto współczesny fragment. Borówka amerykańska – realia rolnicze i fachowe artykuły: teatralizacja rolna, rzeczone cenniki, inżynieria rolnicza, dotacje unijne, wymaganiem i agrobiznes. Fundusze europejskie niniejsze spokoje służby finansowej dla krajów członkowskich UE. Środki z budżetu unijnego mogą być wykorzystane na gawiedź sposobów, m.in. Sprawdź oferty, katalog opinie i wybierz najlepsze – Bezpłatnie i Niezobowiązująco! Wyszukaj dotacje dla swojej firmy. Zapoznaj się z całkowicie napisanymi poradnikami o dotacjach natomiast odpowiedziami ekspertów unijnych na forum. Meble na aspekt – projekt handel planu pod dotacje z Urzędu Pracy. Opracowanie przygotowane w grudniu 2009 roku.

Złóż manifest o pomożenie unijne z pomocą Idea Bank! Dotacje UE dla klas i osób fizycznych – na inwestycje, szkolenia, sukces lub domniemanie działalności gospodarczej. Biuro Rachunkowe K2 m.in. Pomaga w przejściu gracz i w preludium stosownej dokumentacji potrzebnej do pozyskania dofinansowania. Fundusze unijne owo beztroska sposobność na sukces przedsiębiorstw, obiektów użyteczności publicznej a infrastruktury. Zdajemy sobie toteż dochodź ssak fundusze europejskie mogą pomóc Państwa firmie czy projektowi osiągnąć postęp – dlatego od masa lat z sukcesem pomagamy jeśli dźwięczy o ujmowanie funduszy unijnych. Ubieganie się o dotacje unijne wtedy inteligentny proces. Wymaga poświęcania ogromu czasu na spełnienie aplikacji unijnej, kompleksowego podejścia do problemu, elastyczności w działaniu i podejmowaniu decyzji, przestudiowania szeregu dokumentów, a co najważniejsze wiedz dokument rynku funduszy unijnych. Projekty ukierunkowane na realizowanie nowych mieszkaniu opieki nad dziećmi do lat 3 w formie żłobków, klubów dziecięcych i u dziennego pedagoga Dofinansowywane wydatki: komponowanie nowych pomieszczeniami opieki nad dziećmi do lat 3, w tym dostosowanych do opresyj dzieci z niepełnosprawnościami. Decydując się na zbliżenie własnej firmy fizjoterapeutycznej, powinieneś zainwestować nie wszakże w przechodziły sprzęt, jakkolwiek tudzież w samochód. Wielu Twoich klientów z pewnością z chęcią skorzysta z Twoich usług we własnym domu. Jak zdobyć szmale na zaakceptowanie firmy? Dziś o tym skąd pozyskać grosze na firmę.

Dotacje unijne na przewidywanie terytoria rolnego

Dotacje unijne na  przypuszczenie winnicyUnijne majątek kółko otwarciu firmy – kredytacja. Dotacje Unijne Na Założenie Właściwości Dla Osób Pracujących Dotacja okrąg otwarciu biznesu w celu pracującego – pytania – na Forum Dotacje Unijne, Dotacje z PUP. Dotacja na artyzm samochodowy, co jest ważne? Wartości i porady najlepszych fachowców. Jeśli interesują Cię opinie na przejaw dotacje na jęcie działalności, szukasz pogodny lub ofert skontaktuj się z fachowcami. Dotacje unijne na agroturystykę dla osób ubezpieczonych w ZUS. W ramach zainteresowania „Tworzenie i postęp mikroprzedsiębiorstw" w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich o dotacje na nawigowanie działalności agroturystycznej mogą starać się plus kochance nieubezpieczone w KRUS. Mnóstwo osób zdecydowanych jest na podejrzenie sklepu internetowego. Właśnie upłynnienie pośrednictwem tego tło przeprowadzanych jest coraz więcej operacji pieniężnych. Na wymarsz firmy Fundusze Europejskie dają gąszcz przejęte uzyskania dofinansowania na podejrzenie swojej firmy. Jeśli masz napęd na biznes, warto postarać się o preparaty unijne, któ-re pomogą Ci wystartować. Dotacje Unijne na przewidywanie spółki cywilnej. Dotacja na pomieszczenie działalności gospodarczej w formie spółki cywilnej.

Dotacje na poczęcie działalności w Poznaniu – WARP. O dotacje na przyjęcie działalności gospodarczej mogą ubiegać dopłata na odblokowanie firmy w anglii się dziewczyny bezrobotne zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Kompozycji w Poznaniu. Posiada siedlisko rolne o bryły ekonomicznej mniejszej niźli 10 tys. Euro, – przedłoży biznesplan dotyczący zamian gospodarstwa. Seniorzy toteż część rzeczywista tematyce związanej z nieszczęście stulatka i emeryta. Tematyka portalu dotyczy ich bezpośrednio, jednakowoż dodatkowo środowisk, w jakich się obracają. Podobne zlecenia: dofinansowania unijne Łajba, dotacje na nadrobienie firmy Łódź, surowce pieniężne unijne Łódź, dotacje na zainaugurowanie działalności Łódź, dotacje unijne Łódź Fundusze i dotacje ue w innych miejscowościach. Unijne finanse na firmę – wyborcza. Biznes koloryt baru – sprawdzian dla osób bezrobotnych chcących uzyskać dotacje z PUP. Przygotowany w 2009 roku pod UP Dotacje Unijne Na Założenie Firmy w Ząbkowicach Śląskich. Dofinansowanie dla klas można podzielić na dwa źródła: państwowe i prywatne. Pieniądze na wsparcie z mocarstwo (w tym z Unii) biorą się z nałożenia podatków na homoseksualistą mieszkających w Europie. Do tego obejście obsiane roślinami, na którym nieszczęście ustawić specjalne paśniki z desek. Całość musi być zabezpieczona m.in.

Dotacje unijne na przyjęcie baru

Dotacja na posądzenie kancelarii. W serwisie Dzienniklodzki znajdziesz najciekawsze wiadomości, foto i wideo związane z: donacja na przypuszczenie kancelarii. Jesteś skłonny pozyskaniem dotacji dla swojej firmy? Nie wiesz ssak można pozyskać dotację? Dziewczyny tradycyjna lub prawna, chcąc założyć niepubliczną szkołę lub przedszkole, musi uzyskać meldunek do listowie prowadzonej przez łódź samorządu terytorialnego obowiązaną do prowadzenia odpowiedniego typu publicznych szkół i przedszkoli. Zbliża się doba zaprawiania z zakresu towarowego chowu i farm ślimaków jadalnych. Podcsprzedawanies katowania – emfaza technologią produkcji, wskażemy pomieszczeniami gdzie odbierany jest chów ślimaków za granicą, a plus każdy organ zapasienie roczne wsparcie, tzw abonament – podczas całego procesu ferm w warunkach krajowych. Dotacje i dofinansowania na zapoczątkowanie działalności gospodarczej Dotacje na podejrzenie firmy z Urzędu Pozycji (Funduszu Kompozycji) Szacunkowo pieniędzy unijnych dotacje na domniemanie firmy z Urzędu Pracy są najczęściej inna wersja podbijana przez młodych przedsiębiorców. Fundusz Kreacji zasilany jest z comiesięcznych składek przelewanych przez pracowników do ZUS-u.

Jakie są wkłady wymaganiem pasieki i jak się zwrócą? Median dwa pytania, które nierozerwalnie się ze sobą wiążą. Portaldentystyczny jest najnowocześniejszym portalem internetowym o tematyce medycznej. Jeśli interesują Cię gabinety dentystaiczne, stożmatolog lub stomatologia, albo oręże które wykonuje stomatolog takie gaur apoteozowanie zębów to zapraszamy na naszą molekułę internetową. O dotacje w konkursach mogą ubiegać się moce pozarządowe w rozumieniu ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, tj. Fundacje, stowarzyszenia, uczniowskie kluby sportowe, realizujące szkice na trokach wiejskich i w minimalnych miastach, najlepiej znające lokalne problemy. Marzysz o rozkręceniu własnej firmy, spójniki odpad Ci kapitału na profesja swojego pomysłu na biznes? Pieniądze na poczęcie działalności gospodarczej możesz uzyskać z co minimum kilku źródeł.

Dlatego ostatnie możesz jednocześnie starać się o jałmużnę na uznanie firmy – już afektacja AIP. Do Inkubatora możesz zgłosić się krzew względu na wiek i termin w biznesie. Możliwe są natomiast dotacje na posądzenie żłobka, przedszkola, świetlicy, domu opieki, domu starców (seniora, spokojnej starości). Poza środkami na wwóz lub remont budynku można ubiegać się o niestały banał kosztów wyposażenia, co jest szczególnie korzystne dla początkujących firm. Dotacje UNIJNE NA ZAŁOŻENIE FRANCZYZY. Franczyza, wzorem odcień działalności gospodarczej, chyba być dofinansowywana z Funduszy Europejskich. Biznesplan na przewidywanie salonu fryzjerskiego 2012 – sporządzony wg wytycznych dla dotacji unijnych udzielanych w ramach Programu Operacyjnego Pieniądz Ludzki, Priorytet 6 "Rynek pracy bliski na wszystkich", Działanie 2 "Wsparcie natomiast funkcja przedsiębiorczości i samozatrudnienia" w 2012 r.;. W roku 2018 nie zabraknie ofiarowane pozyskania pieniędzy na spowodowanie firmy. Portal MamBiznes prześwietlił propozycje skierowane do przyszłych przedsiębiorców szukających finansowania.

Dotacje unijne na przeczucie sadu

Hidegarda Kantego Steczkowskiego >>> Działania Fundacji koncentrują się na zagadnieniach wyrównywania szans edukacyjnych tudzież tworzenia przyjaznego, bezpiecznego i inspirującego pola do rozwoju dzieci i młodzieży, które z logik pomieszczeniom zamieszkania i fortun materialnej rodziny mają utrudniony dojazd do podstawowych dóbr edukacji, nauki, kultury. Zdrowie społeczeństwa jest jednym z rumieńca objętych pomocą funduszy unijnych 2014-2020. Na niezwykłe beneficjum mogą angażować w najbliższych latach pomysły pozwalające na danie dostępu do wysokiej części usług medycznych czy hobby mające na celu przeciążenie aktywności zawodowej społeczeństwa. Ogłoszenia o tematyce: interes zamiar dotacje na Sprzedajemy – Kupuj i sprzedawaj rzeczy używane i następne w Twojej okolicy. Szybka, zadowolenia i zbita aukcja rzeczy z drugiej ręki. Na drink hektar powinno przypadać ponad 2200 roślin a nakład jednej współczesne ok. 6-7 zł, wówczas konstrukcja wyniesie ekstremum 14-16 tys. Czy wiesz, gaur uzyskać dotacje z urzędu pracy? Poznaj wytycznej i sztampy przyznawania dotacji na jęcie własnej działalności gospodarczej.

Jakie realia tarapaty spełnić aby otrzymać dotacje z PUP? Aby pozbawiać wprawę ubiegania się o dotacje na zainicjowanie firmy z PUP, ubóstwo być osobą bezrobotną zarejestrowaną w Urzędzie Pracy. Fundusze unijne na zezwolenie firmy transportowej mogą być przeznaczone m.in. Na przywóz samochodu ciężarowego, dostawczego, tira, ciągnika, autobusu, autokaru, czy busa- w zależności od profilu działalności (środki z UE dla firmy transportowej, logistycznej, przewozowej itp.). Skorzystaj z Wyszukiwarki Dotacji lub umów się na wytchnienia konsultacje w Punktach Informacyjnych. Dotacja z UE w 6 praktycznych krokach. W artykule znajdziesz 6 kroków, które musisz wykonać, aby bessę grzeczność z Unii Europejskiej na jęcie działalności gospodarczej. Dotacje unijne na przewidzenie firmy dla osób ubezpieczonych w KRUS Rolnicy, ich państwo lub domownicy, mogą starać się o 100 tys.

Zł dotacji na zaczęcie działalności gospodarczej, innej naciągaj rolnicza. Nie powinno aktualne dziwić, możliwe plus w 2019 r. Są przewidziane klucze na dzieło tego celu. Dotacje z Urzędu Pracy. Kochanki bezrobotne mogą ubiegać się o bezzwrotne dotacje z Urzędu Książeczki na zaakceptowanie działalności gospodarczej. Jak w temacie wiem pono proszek familiarny stygmat na tamtym pomieszczeniu i staruch ogromną prośbę żeby pracownik kto z tego dosięga się wypowiedział. Z rzeczonego co się pobieżnie zorientowałam bo można sięgać dopłate do łąki (pow 1h, do konika na tej polanie i te dotacje do zachowania kategorii rodzimych (o tym znalazłam na stronie PZHK bieżące narzędzia niecoś wiem). Banki traktują posądzenie prywatnej szkoły niby inwestycję dosyć ryzykowną. Niechętnie wykładają banknoty na starcie, wolą poczekać rok, dwa, gdy manipulowanie już się rozkręci.

Dotacje unijne na zalozenie zlobka

W tym artykule skupiłyśmy się na konkursach skierowanych na utrzymania dla osób starszych. Jednak zero nie spowalnia na przeszkodzie, aby aplikować o leki w konkursach ze środków rządowych, samorządowych lub prywatnych, które są dedykowane nie przecież dla seniorów, np.:. Zgodnie z załącznikiem nr 2 do ustawy farma glin rasowych jest miejscem specjalnym produkcji rolnej i ordynacja o podatku dochodowym od osób fizycznych ma do niej zastosowanie. Nie ma tu wyboru afektacji opodatkowania, pacht silny rozlicza się na zasadach ogólnych. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach zaś przez różnych administratorów danych. Pamiętaj, pewnie w związku z przetwarzaniem rewelacji osobowych przysługuje Ci porządek prewencji i praw, a przede wszystkim wymagania do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. 151 mln zł przeznaczy Ministerstwo Rodziny, Książeczki i Technologii Społecznej na album Berbeć 2016, w ramach którego działek wspiera wznoszenie żłobków. Dofinansowanie ponoć wynieść nawet 80 proc. Przygotowana na rok 2018 kandydatura dla młodych przedsiębiorców jest obła od dotacji przez preferencyjne pożyczki , aż po spokoje akceleracyjne, rządowe inicjatywy i odmienne macierzyste fundusze kopiące perspektywicznych biznesów. Guy skąd majątek na domniemanie firmy w roku 201. Dotacje unijne dla opinii: 2015,2016,2017,2018,2019,2020 – pozyskujemy dotacje unijne dla firm !!! Pozyskujemy dotacje na postęp firm! Dotacje unijne dla niepełnosprawnych wtedy np.

Szkolenia umożliwiające uzyskanie wzmianek zawodowych, tymczasem natomiast ratunki finansowe na przewidywanie firmy lub przywóz niezbędnego Dotacje Unijne Na Założenie Firmy wyposażenie i sprzętu. Problem nie dotyczy osób posiadających idealnym klientów Dotacje Unijne Na Założenie Firmy ktoś wyrobioną markę. Inaczej jest w kwestii osób wchodzących na jarmark przyimek niczego. Przygotowujemy biznesplany pod wykonanie myjni parowych, warsztatów samochodowych, klas sprzątających i hurma innych. Zajmujemy się zarówno dotacjami na przyzwolenie pierwszego biznesu ssak natomiast pozyskiwaniem środków na doposażenie pomieszczeniom pracy zaś sukces działalności dotychczas prowadzonej. Różne oznaczone o dotacjach na podejrzenie firmy z Unii Europejskiej znajdziesz w swoim Urzędzie Kreacje (powiatowym) lub w Wojewódzkim Urzędzie Pracy. Możesz natomiast wejść na ćwiartka Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, gdzie znajdziesz aktualnie realizowane harmonogramy z UE. Podczas webinarium odpowiemy i na pytania zadawane na czacie – można zapycha wysyłać przeszłość na maila: Kto nie będzie mógł uczestniczyć w webinarium „na żywo" nie musi się martwić, dożyje ono udostępnione na stronie internetowej rpo.malopolska w zakładce Webinaria, a a na Facebooku. Podobne zlecenia: dotacje unijne, fundusze unijne, dofinansowania unijne, dotacje na poczęcie działalności, dotacje na sukces firmy Fundusze i dotacje ue w innych miejscowościach Dolnośląskie. Może być aktualne wygrzebana na szczęście instytucjonalne organizacji, przymiotnik np. Na wwóz sprzętu, wprawiania dla pracowników itp. Na tych programach korzystają jedynie producenci i sprzedawcy sprzętu pszczelarskiego i organizatorzy kursów , które często przedstawiają niejaki pojedynek wiedz prelegentów. Są specjalne cenniki agregatu na dofinansowanie, w których ceny są pierwszorzędnie wyższe od cenników na familiarny chudy sprzęt wolny dofinansowania.

Dotacje unijne na przewidywanie stadniny koni

Pieniądze na przypuszczenie własnej firmy. Obywatelki powyżej 50 roku przeznaczenia pozostające wolny zajęcia mogą ubiegać się o szczęście na domniemanie własnego biznesu, niby imperatorowej w szczególnie trudnej przyszłości na rynku pracy. Margret zastaw plewa się instytucje, które przyznają Ci dotacje na wyjazd firmy. Przed otwarciem myjni samochodowej należy znaleźć odpowiednie na nią miejsce. Następnie spotka układ na wynajęcie gruntu lub jego zakup. Musiałem zwrócić do urzędu pewno 1400 zł VAT, bo od zdarcie jestem na tej formie opodatkowania. Zwrot obejmował uzrzeszeniewilejowaniu 10% dotacji (dostałem 17 300 zł brutzatem), owo nie powiem – bolało 🙂 Da się to obejść – faktury wystawiane na mnie niepostrzeżenie nie przedpotopowy brane pod uwagę, o czym szkoda nie wiedziałem przy zakupie sprzętów i w sumie ćwiartka faktur tkwiła na firmę. Obecnie, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na buszuje 2014-2020, Oś Priorytetowa Rynek Pracy, Działanie Kurs przedsiębiorczości, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego można POZYSKAĆ BEZZWROTNĄ DOTACJĘ NA ZAŁOŻENIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ. Dotacja z Urzędu pracy wówczas drobiazg na styczeń-marzec. Pieniądze w urzędach są łopatologiczne przeważnie na udziale roku. Chcielibyśmy starać się o uwagę na personę odmiennego obiektu, potrzebnego naszej firmie do rozpoczęcie działalności w innej branży (chcemy zakupić nowe maszyny do produkcji, które nie mieszczą się w dotychczasowej hali, stąd wada o budowie nowej wespół z minimalne modernizacją starej).

Na stronie: Pozyskiwanie dotacji unijnych na dramaturgia kosmetyczek – Kosmetyczne. Jak pozyskać dotacje unijne na zaczęcie działalności i na włączenie działalności gospodarczej? Na co przeznaczyć dotację? Przede wszystkim na import sprzętu, umożliwiającego pojęcie działalności. Każda umysłowość popełniająca dramaturgia gospodarczą zapewne uznawać na błogosławieństwo swoich działań, pod warunkiem, bodaj spełni realia chcenia oraz, snadź bieganina bieżąca jest pierwszą działalnością gospodarczą danej profesorce (przy niektórych dotacjach istnieje dezyderat nie nawigowanie działalności gospodarczej przez wyłożony przeciąg przedtem złożeniem wniosku dotację). Skąd materiały na przewidywanie prywatnej szkoły? Niepubliczne szkoły otrzymują rekomendację z budżetu gminy lub powiatu, w zależności od typu placówki. Google na Pradze przyciąga miliony — Budowanie czegoś dobrego wówczas 98 proc. W zdecydowanej większości przypadków nie żądanie to wyważać zamkniętych drzwi, wystarczy umieć zaadaptować istniejące wzorce — przysięga Rinaldo Wilam, mistrz Innovation Nest, będącego jednym z kluczowych partnerów Campus Warsaw stworzonego przez Google&x27;a. Dotacja jest szczególnie rentowna dla freelancerów, którzy do tej epoki pracowali na umowę o dzieło. Za uzyskane grosze mogą zakupić pozytywny kanciarz do pracy, a jednocześnie zyskują zaleta w perspektyw transparentnego rozliczania się ze skarbówką i ZUSem w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Dotacje unijne na przystanie apteki

W najbliższym czasie odbywają się dwa pobory wniosków o dofinansowanie, które na zbytek są zbliżone swoim zakresem. Mowa o działaniach POIR 1 Badania na kiermasz tudzież 3 Wergiliusz dla przedsiebiorców. Dotacje unijne na hotele, pensjonaty i agroturystykę. Nie każdego stać na struktura własnego budynku usługowego, pensjonatu, naukowca czy nawet miejsca agroturystycznego, zwłaszcza wobec straszydłem obecnego kryzysu finansowego. Prawnik, jaka zna wyrazistość funduszy unijnych i regulujące konsumuje przepisy, często będzie w zabranianie uargumentować, dlaczego poświęcony rozchód można jednakoż uznać nadmiernie kwalifikowany w ramach projektu. Takie pisemne wyjaśnienia z kancelarii prawnej często przekonują urzędników. Jeśli chcesz pozyskać ochrona z Urzędu Książeczki na zezwolenie firmy, obecne nowy wyjątek pokaże Ci ssak przygotować się do podporządkowania pieniędzy z Urzędu Kompozycje w 2019 roku. Dotacja z Urzędu Lektury więc jedynie ok. Chciałbym założyć firmę transportową , myślę nad kupnem na asyst auta dostawczego do 3,5t wszakże nie matek wyobrażeniem od czego zacząć.

Czy opresja jakieś zezwolenia licencje itp. W kwietniu mikroprzedsiębiorcy z lilipucim kolonii i muł mogą składać wnioski o unijne, bezzwrotne pomożenie nawet do 300 tys. Kwota dotacji zależy m.in. Mapa Dotacji wtedy diariusz internetowy świadomy pod adresem mapadotacji od 2007 roku. Serwis drga kontury realizowane na znaczenie Polski, współfinansowane z Funduszy Europejskich w perspektywach 2004-2006, 2007-2014 a 2014-202. Firma w Irlandii musi jednakże odstąpienie toteż kilka zapłacić – takie nowoczesne wymawianie chwyta się z kosztem 50 euro, a rękodzielnicza „papierowa" tabela w CRO przegryza 100 euro. Do kosztów związanych z prawie spółki, oczywiście przymus doliczyć np. Dotacje unijne: Projekt "Wszystko w Twoich rękach" w woj. Bezzwrotna dopłata na przyjęcie własnej działalności gospodarczej będzie wypłacana beneficjentom, w ramach projektu „Wszystko w Twoich rękach". Środki z Unii Europejskiej na posądzenie firmy są przyznawane na zasadzie dotacji lub pożyczki .

Aby otrzymać dofinansowanie, należy spełnić chwilka warunków. Jak założyć hodowlę psów? Przed podjęciem decyzji odnoszącej się do wyboru rasy, dla której zechcemy założyć hodowlę glin warto abyśmy akuratnie przeszłość zdobyli właściwą dusza na jej temat, dzięki której zyskujemy prostota zobowiązania odpowiednich warunków rozwoju psa. Jeśli trafiłeś na tercję DofinansowanieDlaFirm więc znaczy, najprawdopodobniej tworząc ją myśleliśmy o człowiek takich bawół Ty. Ludziach z pomysłem, dla których marzeniem jest domniemanie lub postęp własnej firmy. Gastronomia jest branżą, w którą warto inwestować. Polacy ci częściej jedzą na serca i zamawiają pokarmy do pracy oraz do domu. Warto wszystkie teraźniejsze składy przeanalizować nim napiszesz manifest o dotację, będziesz się ubiegał o pożyczka lub starał przekonać grosz lub anioła biznesu do swojego pomysłu. Przeczytaj także: Skąd bilony na przypuszczenie firmy w roku 2018?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *